עיצוב נוף

עיצוב נוף

כאשר מעצבים נוף, תן דעתך לאלמנטים של העיצוב שיגרמו לנוף שלך להתבלט מהסביבה. האיכות החזותית של הצמחים, הקישוטים הקשים והגנים כולם תורמים לרמת הפרטים בנוף הכללי. גם צורות ומרקמים חשובים, מכיוון שהם משלימים זה את זה ויוצרים ניגודיות. צמחים רבים באים בכמה צורות שחשוב לשקול. לדוגמה, קווי המיטה של הצמח הם בדרך כלל מעוקלים.

אתה צריך גם לשקול את הסגנון והבנייה של הבית, והאם הוא יושב על הנכס. אתם תרצו לשקול את הצפיות בתוך ומחוץ לבית, ואם יש לכם מרפסות קיימות או חלונות. לדוגמה, אולי ברצונך לשפר את הנוף מחוץ לביתך מחלון הסלון. בין אם יש לך נוף לרחוב או לגינה מהחלון שלך, נוף מעוצב היטב יכול להוסיף עניין ועומק לנוף.

קנה המידה של כל אלמנט בעיצוב הנוף חשוב. קשה לקבוע מהו הגודל או המיקום הטובים ביותר המבוססים על שימוש אישי. אבל אתם יכולים להשתמש בהיררכיה של האדמה כדי לתכנן איך הנוף שלכם צריך להיראות. נתיב ברמה אחת צריך להכיל לא יותר משני אנשים, בעוד שביל המוביל לכניסה הראשית צריך להיות ברמה שתיים. מסלולים ברמה שלוש נועדו לחוויות אישיות. המרחב המכוון לקבוצה גדולה יהיה קטן יותר ממסלול עבור קבוצה קטנה של אנשים.

כאשר מעצבים נוף, חשוב לבחור את המבטא הנכון כדי לתת לגן שלך זהות. מבטא יכול להיות דגימות צמחים או קומפוזיציות. אתה יכול גם להוסיף תכונת מים אם אתה רוצה. אבל תיזהר לא להגזים! בטבע, המים אינם נובעים מנקודת היבשה הגבוהה ביותר. לכן, כל תכונת מים שאתה מתקין צריכה להיות מקורה מתחת לכיתה. יהיה לכם נוף מדהים כשתפעלו לפי הקווים המנחים הפשוטים האלה.

כאמור, עיצוב נוף הוא חלק חיוני מהסביבה הבנויה. זה מרכך את החללים בין בניינים ועוזר לאנשים לעקוף בקלות. הוא גם מספק שדרה לבעלי חיים ומים. בנוסף לכך, נופים יכולים לשפר את איכות הסביבה הכוללת. נוף מעוצב היטב יכול למשוך אנשים ולשפר את ערכו של הנכס. בנוסף, נוף מתוחזק היטב יכול גם להגדיל את רווחתך. אז, אל תשכחו לשקול את איכות הנוף שלכם כאשר מתכננים פרויקט חדש.

הקצב בגינון מתייחס לחזרה הרגילה של אלמנטים בגינה. חשוב להתנסות עם חזרות רבות כדי למצוא את הקצב המושלם לגינה שלך. הדוגמאות כוללות שורה של עצים ליד כביש גישה ארוך, או צינורות ועמדות של גדר לאורך מדרכה בגובה 30 מטר. אפשר גם להשתמש בצמחים קטנים יותר כדי להוסיף לקצב. אם אתה לא רוצה לעשות את הנוף עסוק מדי, זה חשוב לשלב קצת קצב בגינה שלך.

קישוטי וודי עוזרים ליצור גבולות, שיחים ומטעי דגימות. הם גם שימושיים ביצירת מבנה וצורה. יש צמחים המניחים ניחוח, ואילו אחרים יכולים להפחית את כמות הדשא. בנוסף לכך, הם יכולים לעזור לשלוט בשחיקה, למשוך מאביקים ולהאכיל חיות בר. עיצוב נוף מתוכנן היטב לא רק ישפר את ערך הנכס שלך, אלא גם את סביבת הקהילה שלך. חשוב גם לבחור את הצמח המתאים למקום בו הוא נמצא.

האמנות של עיצוב גינה ונוף מושרשת בהיסטוריה, והתיעוד המוקדם ביותר של עיצובי גינה מתוארך לפני 4,000 שנים. יש היסטוריה עמוקה יותר של התחום, והעיצוב של נורמן טי ניוטון על הארץ, ג 'פרי וסוזן ג' ליקו של הנוף של האדם מתארים את ההיסטוריה שלה. בנוסף למקורותיו, עיצוב נוף הוא ענף באמנויות דקורטיביות, בעלות ברית עם אדריכלות ותכנון ערים.

חצרות צדדיות הן לעתים קרובות המיקום של שירותים עבור הבית. תשתיות כוללות חשמל וגז, גישה לכבלים, ויחידות מיזוג אוויר. למרות שאלה אינם אזורים פופולריים בנוף, הם עדיין יכולים להיות משולבים בתכנון הנוף הכולל עם נתיבי גישה פונקציונליים וחומרי סינון. דאג לשקול את השימוש באזור לפני שישולבו בו צמחים או מבנים. אתה יכול גם לשלב את החצר הצדדית לתוך עיצוב הנוף הכולל שלך על ידי עיצוב זה יש זרימת אוויר טובה.

פרטים נוספים: רפאל עיצוב נוף